Sony Xperia Cihazlarına Gelecek Marshmallow Güncellemesi Çok Ses Getirecek!

Sony Xperia Cihazlarına Gelecek Marshmallow Güncellemesi Çok Ses Getirecek!

Geçtiğimiz yıl Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact cihazlarında Android 6.0’ı sınamaya başlayan Sony, görünüşe göre muhteşem bir güncelleme sunacak.

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında sunulan Android 6.0 Marshmallow güncellemesi büyük çapta yenilik getirmiyor olsa da epey bir sevilmişti. Bunun yanında yeni bir güncelleme olmasıyla her akıllı telefon kullanıcısının merakla beklediği güncellemenin Sony ayağı, firmanın geçtiğimiz yıl Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact cihazlarında başlattığı test ile oluşturmaktaydı.

Testin son aşamalarına gelen şirket teste eklenen kullanıcılar içinde yaptığı “Bu tecrübe programında ne kadar zaman daha kalmak istersiniz?” başlıklı memnuniyet anketinde %90’a yakın bir oranda “Olabildiğince uzun zaman” cevabının gelmesiyle daha beta aşamasındaki güncellemenin bu haliyle dahi çok beğenildiği anlaşılıyor. Buradan hareketle mühim yenilikler de getirmesi beklenen Marshmallow güncellemesinin epey bir sağlam geleceğini söyleyebiliriz.

xperia-test-ozkanarpa

Bizzat Sony kullanıcıları içinde sevilen ve merakla beklenen Android altı.0 güncellemesinin kısa süre içerisinde Xperia Z5 ailesinden başlayıp geriye doğru dağıtımı başlaması bekleniyor.

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla